TwitterFacebook

 

Haber Detayı

KÖYDE TOPLANDIK

Köyümüzde her yıl gerçekleştirmeyi düşündüğümüz ve sitemizden duyurarak geleneksel olmasını dilediğimiz  buluşma gününe hazırlık amacıyla düzenlediğimiz toplantı 31 Ağustos 2008 Pazar günü Köyümüz İlköğretim okulunda yapıldı. 

 

“ESENTEPELİLER BULUŞMASI” adını verdiğimiz toplantımız hoş ve çok anlamlı geçti.

Toplantıya Ünye’den; Niksar’dan, Tokat’tan, Ankara’dan, İstanbul’dan, Kocaeli’nden, Almanya’dan dost ve akrabalarını ziyarete gelen ve ziyaretlerini de özellikle o güne denk getiren hemşehrilerimiz katıldı.

 

Sadece sitemizden duyuru yapılarak (hiç kimseye mektup gönderilmedi, mesaj çekilmedi vs)  haberdar edilen köylülerimizin hava yağışlı olmasına rağmen akraba ve dostlarıyla bir araya gelmek ve köyün sorunlarını görüşmek amacıyla her mahalleden  katılımın olması bizi gelecekte yapılacak olan  buluşmalar için  hayli ümitlendirdi ve heyecanlandırdı.

 

Bu toplantımızın yeterince duyurulmaması ve katılımın sınırlı olması katılanlarca eleştirilse de yapılan toplantıdan çıkan sonuçlar herkesi memnun etti.

 Açılış konuşmasını yapan sitemiz yöneticilerinden Cafer KIYAKLI " amacının köyümüzün güzel insanlarını kabakulaklılık bilinciyle bir araya getirmek ve köyümüzün kültürünü sesini duyurarak hak ettiği hizmetleri zamanında almasını sağlamak olduğunu” belirterek çağrılara uyarak toplantıya katılanlara teşekkür etti.

 

Daha  sonra söz alan konuşmacılar; (İslam ÇİÇEK, Yusuf YILMAZ, Erkan GÜNGÖR, Hasbi KIYAKLI ) köyümüzün gelenek ve göreneklerinin yaşatılmasının gerektiğini, köyde muhtaç durumda bulunan ailelere maddi katkı yapılmasını, gençlerimizin kültürel konularda bilinçlendirilmesi ve diğer akraba ve komşuları tanıması için her yıl bir organizenin yapılmasının uygun olacağını, köy tarihinin araştırılması  gerektiğini, geleneksel  kültürün (yemek, lehçe, oyun vb.) kayıt altına alınarak tarihe not düşülmesi gerektiğini, cenaze ve düğünlerin zamanında halkımıza duyurulmasının iyi olacağı ve bütün bunların ancak birlik içinde olan bir köy tarafından gerçekleştirilebileceği vurgulandı.

 

Gelecek sene yapılacak  “ESENTEPELİLER BULUŞMASI” günü için gerekli hazırlıkları yapmak ve organizasyonu yönetmek üzere köyümüz ileri gelenlerinden Veysel ÇİFTÇİ’nin teklifi ile   İslam ÇİÇEK, Yusuf YILMAZ, Erkan GÜNGÖR ve  Cafer KIYAKLI  tertip komitesi olarak görevlendirildi. Büyüklerinin katkıları ile bu görevi başarı ile yapacaklarını belirten tertip komitesine  başarılar diliyoruz.

 

Toplantıya ait resimlere “Resim Galerisi” bölümünden ulaşabilirseniz.

 

Daha sonraki bir tarihte günü  belirlenecek olan  “ESENTEPELİLER BULUŞMASI” ‘nda  görüşmek dileğiyle.Bu haber 1710 kez okundu 3 Eylül 2008 Çarşamba
 

Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
91 kişi tarafından oylandı.
Haziran 2019
PztSalÇarPerCumCmtPaz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Esentepe(Kabakulak) Köyü 2008 - 2019
Her hakkı saklıdır. Sitedeki içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.